MAZAIS PRINCIS | Liepājas Simfoniskā orķestra koncertuzvedums visai ģimenei

20.05.2023    19.00
Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis"

Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis", noslēdzot savu sezonu, klausītājiem piedāvā koncertuzvedumu visai ģimenei "MAZAIS PRINCIS".

Slaveno Antuāna de Sent-Ekziperī stāstu izspēlēs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – flautists Reinis Lapa, obojists Mārtiņš Zālīte, klarnetists Kārlis Catlaks, fagotists Artis Zēns, mežradznieks Ingus Novicāns un trompetists Mārtiņš Zujs kopā ar aktieri Ēriku Vilsonu.

“Šajā koncertizrādē gribam radīt vienas nelielas bērnības atmiņas vecākiem un vienu lielu fantāzijas piedzīvojumu bērniem,” stāsta komponists Andris Vecumnieks. “Mēs visi esam bērni, neatkarīgi no vecuma, un, kad esam bērni, gribam pēc iespējas ātrāk pieaugt, bet, kad esam pieauguši, mums atkal gribas būt bērniem.”

“Manuprāt, nekad nav par vēlu atgriezties bērnībā, nu tādā pareizā nozīmē – justies kā bērnam, dzīvot kā bērnam, uztvert visu apkārtējo pasauli kā bērnam – tas ir tāds svaigs skatījums un to mēs gribam nodot mūsu skatītājiem,” papildina aktieris Ēriks Vilsons.

Antuāna de Sent-Ekziperī "Mazais princis" ir poētisks stāsts par to, kā lidmašīnas pilots, kurš, ciešot avārijā, nosēžas tuksnesī un tur satiek mazu zēnu, kas uz Zemi atlaidies no neliela asteroīda. Stāsts ir filozofisks, un tas ietver sabiedrības kritiku, vienlaikus pārdomājot pieaugušo pasaules dīvainības. Lai arī pasniegts kā bērnu grāmata, “Mazais princis” pieaugušajiem lasītājiem devis vairākas atklāsmes par cilvēka raksturu.

Mākslinieciskā grupa:
Režisore – Zane Kreicberga
Komponists – Andris Vecumnieks
Scenogrāfs – Varis Siliņš

KONCERTS TAPIS AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTU.

Rīkotājs: Siguldas koncertzāe "Baltais flīģelis"

Pirkt biļeti