“PĒRKONS” un Liepājas Simfoniskais orķestris

18.02.2023    19:00
Cēsis, Vidzemes koncertzāle CĒSIS

Īpaša Latvijas roka veterānu – grupas «Pērkons», un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertprogramma, kurā tautā iemīļoti skaņdarbi ietērpsies simfoniskā skanējumā.

«Pērkons» ir Latvijas roka ikona, ko veido leģendāras personības. Un viņi visi koncertu gaida ar lielu nepacietību.

Skaņdarbus programmai izvēlējies komponists Juris Kulakovs, bet dziesmu aranžijas orķestrim veidojis Andris Sējāns.  «Šie gabali ir komponēti pēc akadēmiskās mūzikas principa, līdz ar to pateicīgi tam, lai tos simfonizētu,» savu izvēli skaidro Kulakovs, kura daiļradē rokenrols nesaraujami savijies ar akadēmisko mūziku.

Simfoniskā orķestra skaņās dzirdēsim gan klasiskos «Pērkons» hitus – «Gandrīz tautasdziesma», «Balāde par gulbi», «Baletomānija», «Zaļā dziesma», «Dienišķā dziesma», gan mazāk zināmus skaņdarbus - «Lidojums (Fly)» un «Tramvajs».

«Tēlaini izsakoties, šo koncertu iztēlojos kā vienu stundu un 20 minūtes lielisku braucienu ar labu, jaunu un komfortablu «mersedesu». Sagaidu, ka katra atskaņotā «Pērkona» dziesma iegūs jaunas nianses un krāsas, kuras radīs simfoniskā orķestra veiksmīgais «Pērkona» dziesmu  aranžējums,» teic grupas ģitārists un Juris Sējāns, savukārt grupas solists, kultūras ministrs Nauris Puntulis piebilst: «Koncertu gaidu ar lielu nepacietību, un pilnīgi droši zinu, ka Cēsīs skanēs «Mēs pārtiekam viens no otra».»

Rīkotājs Koncertzāle "Cēsis".

Pirkt biļeti