Quantcast
Orķestris ieraksta Engelmaņa un Plakida mūziku | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Orķestris ieraksta Engelmaņa un Plakida mūziku

Divu nedēļu garā un intensīvā darbā Liepājas Simfoniskais orķestris maestro Atvara Lakstīgalas vadībā ar solistēm Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu koncertzālē "Lielais dzintars" ieskaņoja Agra Engelmaņa un Pētera Plakida skaņdarbus, pie skaņu pults esot Normundam Slavam.

“Agris Engelmanis ir Latvijā salīdzinoši maz pazīstams komponists. Protams, mūsu profesionālo komponistu, diriģentu un muzikologu vidē Agra Engelmaņa vārds nav svešs, tomēr Latvijas kultūrtelpā šī komponista mūzika tiek atskaņota pārāk maz, vismaz man tā šķiet.

Turot rokās un šķirstot viņa mūzikas partitūras, manī rodas ļoti dziļa cieņa, jo savā mūzikā Engelmanis atspoguļo ļoti patiesas, sirsnīgas un cilvēcīgas emocijas.

Fakts, ka viņš savu mūziku komponēja tikai ar savu iekšējo dzirdi, bez klavieru palīdzības, piedod viņa mūzikai īpašu vērtību. Esmu ļoti priecīgs, ka kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un pianisti Elīnu Bērtiņu man uzticēts ierakstīt Agra Engelmaņa 1., 2. un 3. diafoniju!

Pēteris Plakidis, manā izpratnē, bija izteikts sava ceļa gājējs, kuram lielākā daļa mūzikas bija izteikti pozitīva un mažorā, un kurš pagātnē atskatījās tikai tādēļ, lai savā mūzikā ieliktu kādu spilgtu muzikālu citātu no cita komponista meistardarba.

Klausoties Plakida mūziku, man vienmēr gribas smaidīt – tā ir ļoti gaiša un sirsnīga.

Priecājos par iespēju kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un pianisti Agnesi Egliņu atskaņot un arī ierakstīt viņa ļoti reti spēlēto klavierkoncertu, kurš daudziem Plakida mūzikas cienītājiem būs kaut kas pazīstams un vienlaikus arī jauns un nedzirdēts,” stāsta diriģents Atvars Lakstīgala.

Atvars Lakstīgala savulaik bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Kopīgi ir veikti vairāk nekā 20 albumu ieraksti apgādos “SKANI”, Wergo, Odradek un Danacord, kā arī pirmatskaņota ir daudzu latviešu autoru mūzika, kā piemēram, Kārļa Lāča “Latvju simfonija”, Jura Karlsona Devītais Liepājas koncerts Gliese 581, Santas Ratnieces Septītais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim, Riharda Dubras Otrā simfonija, Andra Vecumnieka Sinfonia C.

Ar Liepājas Simfoniskā orķestra diskogrāfiju var iepazīties šeit.

JAUNUMI

Orķestris ieraksta Engelmaņa un Plakida mūziku
Divu nedēļu intensīvā darbā Liepājas Simfoniskais orķestris maestro Atvara Lakstīgalas vadībā koncertzālē "Lielais dzintars" ieskaņoja Agra Engelmaņa un Pētera Plakida skaņdarbus, pie skaņu pults esot Normundam Slavam.