Quantcast
Dienvidkurzemes festivāla "Rimbenieks" atklāšanas koncerts | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Dienvidkurzemes festivāla "Rimbenieks" atklāšanas koncerts

02.08.2024    19.00
Kazdangas Kultūras nams – Pils gatve 4, Kazdanga

Aizsācies 2021. gadā, arī šogad augustā Dienvidkurzemes novadu apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”, piedāvājot vairākus izsmalcinātus muzikālus notikumus. Novada pilsētās un ciemos no 2. līdz 18. augustam norisināsies vairāki koncerti, kas apvienos augstākās raudzes māksliniekus un aizrautīgus klausītājus, radot neaizmirstamu muzikālo pieredzi.

Galvenais satura balsts festivālā “Rimbenieks” ir kamermūzika, ko atskaņo Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot savus domubiedrus un tuvākos skatuves draugus.

Pateicoties Dienvidkurzemes novada domes sniegtajam atbalstam, ieeja visos festivāla “Rimbenieks” koncertos arī šogad būs bez maksas.

Jau ierasts, ka ceļojums sāksies Kazdangas Kultūras namā, kur plašajā zālē koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Programmā iekļauta Volfganga Amadeja Mocarta “Mazā naktsmūzika”, Artura Maskata Concerto grosso ar solistiem – vijolnieku Sandi Šteinbergu un čellistu Ēriku Kiršfeldu, kā arī Ludviga van Bēthovena Sestā simfonija (“Pastorālā”).

Mocarta “Mazā naktsmūzika” ir viens no komponista populārākajiem un publikas iemīļotākajiem skaņdarbiem, kura melodiju un harmonijas pazīst pat tie, kam klasiskā mūzika ir gluži vienaldzīga. Šī serenāde aizraus ar savu vieglo un graciozo eleganci, kurā komponista fantāzija sakuplojusi bagātīgā tēmu paletē, veidojot vieglu, elegantu, lirisku un izsmalcinātu saviesīgo mūziku.

Artura Maskata Concerto grosso ir mūsdienīga interpretācija par baroka laika concerto grosso žanru, kur instrumentu vai solistu grupas saspēlējas ar visu orķestri, un Maskata kompozīcijā klasiskās tradīcijas savijas ar košām un dinamiskām melodijām, radot aizraujošu un neparastu klausīšanās pieredzi.

Festivāla “Rimbenieks” atklāšanas koncertā Kazdangas Kultūras namā skanēs Bēthovena Sestā simfonija, kurai pats komponists devis apakšvirsrakstu “Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos”. Šis ir komponista veltījums dabas skaistumam un mieram. Iedvesmojoties pats no savām garajām pastaigām dabas klēpī, Bēthovens simfonijā attēlo dažādas dabas skaņas un ainavas, radot emocionālu un gleznainu muzikālo stāstu.

Piedalās: 
Sandis ŠTEINBERGS (vijole)
Ēriks KIRŠFELDS
(čells)

Liepājas Simfoniskais orķestris
diriģents Guntis KUZMA

Programmā:
Volfgangs Amadejs MOCARTS (1756-1791) “Mazā naktsmūzika”
Arturs MASKATS (1957) Concerto grosso
Ludvigs van BĒTHOVENS (1770-1827) Sestā simfonija (“Pastorālā”)