Quantcast
Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Es redzēju sapnī | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Es redzēju sapnī

03.08.2024    19.00
Vērgales muiža

Vērgalē atrodas viens no savdabīgākajiem vēlā klasicisma-ampīra stilā veidotajiem muižas ansambļiem Kurzemē, kurā iekļautās ēkas laika gaitā tikušas stipri pārbūvētas, tomēr saglabājušas daudzas klasicisma stilam raksturīgas detaļas.

Tāpat arī koncerta “Es redzēju sapnī” programma dzirkstīs ar izsmalcinātu māksliniecisko dažādību un dziļu emocionalitāti. Klausītāji aicināti viesoties skaņu pasaulē, kurā Fransuā Kuperēna franču baroka mežģīnes, Kloda Debisī poētiskie un noslēpumainie impresionisma skaņu gleznojumi smalki savīsies ar Pētera Vaska klusināto mieru un apcerīgumu.

Mūsdienu komponistes Līga Ančevska, Madara Kalniņa un Natālija Munda ieaicinās laikmetīgo skaņdarbu pasaulē, kurā neaizmirstamus emocionālus mirkļus sniegs Imanta Kalniņa “Dūdieviņš” un “Es redzēju sapnī” kopā ar grupas “Jauns mēness” dziesmu “Piekūns skrien debesīs”.

Agnijas Ābramas, Līgas Griķes un Madaras Kalniņas virtuozo saspēli deju rakstā uzzīmēs Beatrise Anda Ozoliņa.


Piedalās: 
Agnija ĀBRAMA (flauta)
Līga GRIĶE (kokle)
Madara KALNIŅA (klavieres)
Beatrise Anda OZOLIŅA (deja)

Programmā:
Fransuā KUPERĒNS (1668-1733) “Iemīlējusies lakstīgala” flautai un koklei
Klods DEBISĪ (1862-1918) “Bilitis. Seši antīki epigrāfi” flautai, koklei un klavierēm, “Sapņojums”
Pēteris VASKS (1946) “Baltā ainava” klavierēm
Līga ANČEVSKA (1981) “Starp mums, putniem, runājot” flautai un koklei
Madara KALNIŅA (1992) “Kalnos un ielejās” flautai un klavierēm
Natālija MUNDA (1987) “Sapņu pārdevēja” koklei
Imants KALNIŅŠ (1941) “Dūdieviņš” flautai, koklei un klavierēm, “Es redzēju sapnī” flautai, koklei un klavierēm
“Jauns Mēness” “Piekūns skrien debesīs” flautai, koklei un klavierēm

Aizsācies 2021. gadā, arī šogad augustā Dienvidkurzemes novadu apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”, piedāvājot vairākus izsmalcinātus muzikālus notikumus. Novada pilsētās un ciemos no 2. līdz 18. augustam norisināsies vairāki koncerti, kas apvienos augstākās raudzes māksliniekus un aizrautīgus klausītājus, radot neaizmirstamu muzikālo pieredzi.

Galvenais satura balsts festivālā “Rimbenieks” ir kamermūzika, ko atskaņo Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot savus domubiedrus un tuvākos skatuves draugus.

Pateicoties Dienvidkurzemes novada domes sniegtajam atbalstam, ieeja visos festivāla “Rimbenieks” koncertos arī šogad būs bez maksas.