32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Klaviermūzikas solo vakars. Aurēlija Šimkus

21.03.2024    19.00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle

Aurēlijas Šimkus starptautiskā karjera aizsākās jau 16 gadu vecumā, kad vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas soloalbumu “Scherzo”. Žurnāls “Piano News” to atzina par mēneša albumu, rakstot, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums”, savukārt laikraksts “Westfalische Rundschau” viņas klavierspēlē apbrīnoja dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu. Par savu otro soloalbumu “Bach. Ich ruf’ zu dir” Aurēlija 2016. gadā ieguva prestižo “Echo Klassik” balvu.

Koncertā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā klaviermūzikas cienītāji varēs piedzīvot izsmalcinātu ceļojumu laikā un iepazīties ar izciliem Johana Sebastiāna Baha, Sergeja Prokofjeva un Friderika Šopēna skaņdarbiem.

Baha Itāļu koncerts ir baroka laikmeta šedevrs, kas lieliski apvieno kontrastējošos itāļu un vācu stilus, radot jaunu precedentu taustiņinstrumentu literatūrā. Prokofjeva Ceturtā sonāte, kas komponēta 1917. gada vidū pazīstama ar saviem pārsteidzoši modernistiskajiem toņiem un iemieso Prokofjeva avangarda stilu. Skaņdarba intensīvais emocionālais dziļums un novatoriskā mūzikas valoda pozicionē to kā pagrieziena punktu 20. gadsimta klasiskās mūzikas attīstībā.

Koncertu vainagos viena no pasaules ievērojamākā klaviermūzikas komponista Friderika Šopēna polonēze-fantāzija un četras mazurkas, kas iemieso romantisma laikmeta emocionālo intensitāti, kā arī Trešais Skerco, kas piepildīts ar tehnisku bravūru un uzsver Šopēna virtuozo spožumu.

Programmā:
Johans Sebastiāns BAHS (1685 – 1750) Itāļu koncerts
Sergejs PROKOFJEVS
(1891 – 1953) Ceturtā sonāte
Frideriks ŠOPĒNS
(1810 – 1849) Polonēze-Fantāzija, Četras mazurkas, Trešais skerco

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta, SEB banka un Polijas Republikas vēstniecība Rīgā.


INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 3 eiro
Apliecības "Goda ģimene" (3+) īpašniekiem - 30%
Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv

Pirkt biļeti