Liepājas Simfoniskā orķestra un sitaminstrumentu virtuoza Guntara Freiberga koncerts

27.01.2024    17.00
Ventspils koncertzāle LATVIJA

Ludviga van Bēthovena Piektā simfonija ir viens no pazīstamākiem un biežāk atskaņotajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem pasaulē. Vienmēr ir kas jauns, ko atklāt slavenākajā simfonijā un pirmo reizi tā visā krāšņumā izskanēs koncertzālē "Latvija". Četras notis, divi toņi – tāda ir Bēthovena formula mūzikas vēsturē populārajām sākuma notīm. Vai liktenis klauvē pie durvīm Piektās simfonijas sākumā? Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Murats Cems Orhans iepazīstinās ar savu interpretāciju šim nozīmīgajam darbam, kas līdzās Emanuela Sežurnē Marimbas koncertam ar sitaminstrumentu virtuozu Guntaru Freibergu un Magnusa Lindberga skaņdarbam "Absence" (veltījums Bēthovenam) izskanēs iespaidīgā koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas sērijas koncertā.

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris, 
sitaminstrumentu virtuozs Guntars Freibergs, 
diriģents Murats Cems Orhans.

Programmā: 
Ludvigs van Bēthovens 5. simfonija, 
Emanuels Sežurnē "Koncerts marimbai un orķestrim", solists Guntars Freibergs, 
Magnus Lindbergs “Absence” (veltījums Bēthovenam).

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ieguvis plašu starptautisku atzinību, viņš ir daudzkārtējs starptautisku konkursu laureāts Latvijā un Eiropā. Guntars Freibergs ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mūziķiem, kurš vairākkārt nominēts Lielajai Mūzikas balvai. Uzstājas ar orķestriem daudzviet pasaulē un darbojas kā pedagogs Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Diriģents Murats Cems Orhans vadījis Turcijas Valsts simfonisko orķestri, sadarbojies ar daudziem pasaules orķestriem un operteātriem. No sava apjomīgā simfoniskā repertuāra diriģējis Dž.Pučīni "Turandota", Dž.Doniceti "L’Elisir D’Amore", L.v. Bēthovena "Fidelio", V.A Mocarta "Die Zauberflöte, "Cosi Fan Tutte", "Don Giovanni"; "Le Nozze di Figaro", G. Rossini "Il Barbiere di Siviglia" un vēl daudzas citas klasiskās mūzikas pērles.

Koncertu rīko SIA "Kurzemes filharmonija".

Pirkt biļeti