Quantcast
143. sezonas atklāšanā pianists Lukāšs Vondrāčeks | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

143. sezonas atklāšanā pianists Lukāšs Vondrāčeks

16. septembrī pulksten 18 Liepājas Simfoniskais orķestris atklās savu 143. koncertsezonu. Mākslinieciskā vadītāja Gunta Kuzmas vadībā uz Liepājas koncertzāles ”Lielais dzintars” skatuves orķestris tiksies ar vienu no šobrīd spožākajiem mūziķiem pianisma pasaulē - čehu pianistu Lukāšu Vondrāčeku. Koncerta programmā - Rahmaņinova, Ļutoslavska un Engelmaņa mūzika.

143. koncertsezonas atklāšanā Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma klausītājus vedīs emocionālā ceļojumā no tumsas uz gaismu, no izmisuma uz cerību: triumfs pār paša piedzīvoto psiholoģisko krīzi un atgriešanās pie radošās darbības ir Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta tēma.

Mūzika ir izteiksmīga un kaislīga, arī izsmalcināta un poētiska, un Otrais klavierkoncerts ir viens no populārākajiem komponista darbiem ar atmiņā paliekošām melodijām un vērienīgu orķestrāciju.

Sezonas atklāšanas koncerta īpašais viesis būs čehu pianists Lukāšs Vondrāčeks. Laikraksts ”The Boston Globe” par viņa pērn atskaņoto Rahmaņinova Otro klavierkoncertu kopā ar Bostonas Simfonisko orķestri rakstīja jūsmīgas atsauksmes: ”Viņa spēle izcēlās ar mirdzošām, vieglām pasāžām un skaņdarba tumšās, retoriskās drāmas pārvaldījumu.”

Piecpadsmit gadu vecumā Lukāšs Vondrāčeks uzstājās kopā ar Čehijas Filharmonijas orķestri diriģenta Vladimira Aškenazi vadībā, pēc kā uzreiz sekoja liela koncertturneja Amerikas Savienotajās valstīs. Viņa dabiskā un pārliecinošā muzikalitāte, kā arī izcilā tehnika jau sen ir izcēlusi viņu kā apdāvinātu un nobriedušu mūziķi. Pasaules atzinību Vondrāčeks guvis, saņemot daudzus starptautiskus apbalvojumus, tostarp Grand Prix 2016. gada Concours Reine Elisabeth Briselē, kā arī pirmās vietas Hilton Head salas (Dienvidkarolīna, ASV) un Sanmarīno Starptautiskajos pianistu konkursos un Unisa Starptautiskajā pianistu konkursā Pretorijā, Dienvidāfrikā.

Vēl koncerta programmā iekļauts poļu komponista Vitolda Ļutoslavska Koncerts orķestrim.

Ļutoslavskis ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no ietekmīgākajiem Polijas mūziķiem. Viņš saņēmis neskaitāmu daudzumu dažādu apbalvojumu, ieskaitot Polijas augstāko apbalvojumu - Baltā ērgļa ordeni.

Līdzās abiem citzemju dižgariem likts ievērojamais Liepājas kultūras darbinieks un komponists Agris Engelmanis, kura kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, savukārt viņa mūziku simfoniskajam orķestrim Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja arī koncertzāles ”Lielais dzintars” atklāšanas koncertā 2015. gada 6. novembrī.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI