Decembrī orķestris koncertēs Rundāles pils Baltajā zālē

15. decembrī Rundāles pils atkal atdzīvosies klasiskās mūzikas skaņās. Uz krāšņu klasicisma koncertprogrammu pulksten 19 pils Baltajā zālē aicina Liepājas Simfoniskais orķestris un lietuviešu diriģents Modests Barkausks. Koncertu ar savu smalko soprānu bagātinās operdziedātāja Gunta Gelgote.

Liepājas Simfoniskā orķestra izcilā mijiedarbošanās ar Rundāles pils Baltās zāles akustiku priecēs klausītājus Jozefa Haidna Sestajā simfonijā “Le Matin”. Tas ir skaņdarbs, kas pazīstams ar savu dzīvīgumu un dinamiskiem kontrastiem, ilustrējot jaunas dienas rītausmu. Šis skaņdarbs ir apliecinājums Haidna ģēnijam atsevišķu instrumentu izmantošanā un sola valdzinošu simfoniskās mūzikas piedzīvojumu.

Guntas Gelgotes vokāls savukārt izcelsies Volfganga Amadeja Mocarta meistarīgajā skaņdarbā “Exsultate, jubilate”, kā arī Franča Šūberta skaistajās un emocionālajās dziesmās “Du bist die Ruh”, “Gretchen am Spinnrade” un “Ellen's Gesang (Ave Maria)”.

Klausītājiem būs iespēja arī uz brīdi paviesoties saulainajā Itālijā, kur tos decembra vidū aizvedīs Franča Šūberta “Uvertīra itāliešu stilā”, kas pazīstama ar savām liriskajām melodijām un ritmisko vitalitāti, atspoguļojot Itālijas bagātīgās mūzikas tradīcijas un kultūras mantojumu.

Liepājas Simfoniskā orķestra mūzika Rundāles pils Baltajā zālē allaž ir mūžīgā skaistuma svētki, neizsmeļams prieka un garīgās gaismas avots.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma.

JAUNUMI