Quantcast
Festivālā uzstāsies pūšaminstrumentu mūzikas dižgari | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Festivālā uzstāsies pūšaminstrumentu mūzikas dižgari

Liepājas Simfoniskais orķestris no 25. februāra līdz 11. martam jau 31. reizi aicina klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedāvājot bagātīgu un spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē.

4. martā uz festivāla skatuves kāps divi mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgari – trompetists Sergejs Nakarjakovs un trombonists Kristians Lindbergs.

Kristians Lindbergs ir vairāk nekā simtprocentīgs skatuves cilvēks: ģeniāls trombonists, vitāls diriģents un arī komponists.

Zvaigžņu festivālā viņš spēlēs solo pats savā Trombonkoncertā “Black Hawk Eagle” un diriģēs divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju – Somijas neatkarības manifestu.

Nebaidoties sāncensības, Veinberga koncertā uz skatuves kāps vēl viens plaši atzīts pūšaminstrumentu virtuozs – trompetists Sergejs Nakarjakovs.

Par trompetes Paganīni sauktais izraēliešu izcelsmes mūziķis Nakarjakovs ir viens no pasaulē pieprasītākajiem trompetistiem. "Sergejs Nakarjakovs trompeti spēlē tā, kā mēs, pārējie, elpojam," tā par viņa izpildījumu rakstījis izdevums San Francisco Chronicle. Nakarjakova instruments neticami zibenīgi izdzied gan pūšaminstrumentiem un balsij, gan stīgām komponētas melodijas.

Arī Kristiana Lindberga sasniegumi trombona spēlē var tikt salīdzināti ar savulaik Nikolo Paganīni sasniegto vijoļspēlē un Ferenca Lista paveikto klavierspēlē. 2015. gadā klasiskās mūzikas radio stacija Classic-FM viņu nodēvēja par “Izcilāko metālpūšamo instrumentu atskaņotāju vēsturē”, bet 2016. gadā viņš saņēma Starptautisko klasiskās mūzikas balvu, ko iepriekš bija saņēmuši tādi mūziķi kā Esa Peka Salonens, Kšištofs Pendereckis un Šarls Dituā.

Pirmatskaņojis vairāk nekā 300 skaņdarbus trombonam, ierakstījis vairāk nekā 150 solo albumus, izveidojis savā vārdā nosauktu starptautisku solo konkursu trombona spēlē, nodēvēts par 20. gadsimta metālpūšamo instrumentu virtuozu līdzās Mailsam Deivisam un Luisam Armstrongam – Kristians Lindbergs šodien ir dzīva leģenda.

31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā.

JAUNUMI