Quantcast
Vasaras kulminācijā Kaspars Zemītis un ImKa | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Vasaras kulminācijā Kaspars Zemītis un ImKa

26. augustā pulksten 19 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

Ņemot vērā lielo publikas interesi, klausītājiem būs iespēja apmeklēt arī koncerta “ImKa un Kaspars Zemītis. Simfoniska saruna” ģenerālmēģinājumu pulksten 14, kas būs pilnvērtīgs koncerts. Tirdzniecībā vēl pieejamas pēdējās brīvās vietas arī uz vakara koncertu pulksten 19.

Programmā skanēs gan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika, gan labi pazīstamas un publikas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Akāciju palags”, “Dūdieviņš”, “Elpo” un citas.

Kasparam Zemītim šis ir jubilejas gads, un par mūziku viņš saka sekojoši: “Man ir svarīgi, lai ģitāra dzied. Ja vienkārši skan notis vai var dzirdēt, kā tiek parautas stīgas, tas nav man.”

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis.

Imants Kalniņš ir viens no ražīgākajiem un populārākajiem latviešu akadēmiskās un rokmūzikas komponistiem, un savā mūzikā stāv pāri žanru robežām, ko apliecina viņa bagātīgās un krāsainās dziesmu instrumentācijas un melodiskās tēmas akadēmiskās mūzikas skaņdarbos.

Šovasar Liepājas Simfoniskais orķestris koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” jau aizvadīja krāšņu opermūzikas galā koncertu ar starptautiska solistu ansambļa piedalīšanos, pie diriģenta pults stājoties azerbaidžāņu maestro Jalčinam Adigezalovam.

Aizsākusies 1881. gadā, simfonisko koncertu tradīcija kļuvusi par neatņemamu Liepājas kultūridentitātes zīmi. Ir mainījušās varas, pati pilsēta, brīvdabas koncertiem būvētās estrādes, tomēr, jūras elpas apdvesta, mūzikas baudīšana vasaras vakaros atkal un atkal atgriežas mūsu pilsētas gara dzīves ritumā.

Pērn, atbilstoši koncertdārza “Pūt, vējiņi!” atdzimšanas lielajam brīdim, Liepājas Simfoniskais orķestris trijos vērienīgos koncertos godināja fundamentālas Kurzemes kultūras galvaspilsētas mūzikas tradīcijas – Liepājas operas tradīciju ar operas galā koncertu, 140 gadus ilgstošo simfonisko tradīciju ar Vestarda Šimkus un Gunta Kuzmas koncertprogrammu, un vairāk nekā pusgadsimtu dimdošo rokmūzikas tradīciju ar leģendāro grupu “Pērkons”.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI

Vasaras kulminācijā Kaspars Zemītis un ImKa
26. augustā orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar Imantu Kalniņu.